مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

از مراقبت های بعد از جراحی بینی چه می دانید؟

آیا می دانید مراقبت های بعد از عمل بینی از جمله نکات تاثیرگذار در نتیجه ی حاصل از جراحی می باشد؟

در این مقاله سعی داریم نکات کلیدی در مورد مراقبت های بعد از جراحی بینی و تاثیر آن در روند نتیجه دهی بعد از جراحی بینی، را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

نکات مهم در مورد مراقبت های بعد از عمل بینی

جراحی بینی موفقیت آمیز شامل تکنیک اجرایی مناسب جراح و مراقبت های بیمار بعد از عمل بینی می باشد. شیوه ی جراحی و تکنیک تاثیر مستقیم در تعیین نتیجه ی حاصل ازجراحی زیبایی بینی دارد.

اما لازم به ذکر است با رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی می توان نتایج مثبت و رضایت بخش عمل بینی را تقویت بخشید. بطور مثال: جلوگیری از وارد آمدن ضربه به بینی، رعایت نکات بهداشتی مانند شستشوی مناسب بینی و … از جمله ی مسئولیت های مهم بیمار بعد از جراحی بینی می باشد.

بالعکس؛ عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی تاثیرات سویی در نتیجه ی حاصل از جراحی به ارمغان می آورد و فرد متحمل عوارض نامطلوبی از نظر زیبایی ظاهری و … می شود.

نمونه کار جراحی زیبایی بینی کلینیک اشکان

نمونه کار جراحی زیبایی بینی کلینیک اشکان

مراقبت های بعد از عمل بینی شامل چه مواردی است؟

به منظور رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی لازم است به موارد زیر توجه نمایید:

  • شستشوی بینی بعد از عمل

شستشوی بینی با استفاده از کرم ها و سرم های مخصوص باعث ترمیم سریع تر بافت دستکاری شده ی بینی در حین جراحی می شود.

همچنین تمیز کردن بینی بعد از عمل از تجمع باکتری های بیماری زا و ایجاد عفونت جلوگیری به عمل می آورد و روند بهبودی بافت بینی را تسریع می کند.

  • تغذیه بعد از عمل بینی

بافت بینی در حین جراحی دستخوش تغییراتی می شود تا علاوه بر رفع عوارض موجود، فرم بینی نیز به شکل دلخواه و زیبایی درآید. وجود گچ و یا تامپون در روزهای ابتدایی بعد از جراحی بینی، از جمله مواردی می باشد که باعث ایجاد محدودیت در رژیم غذایی فرد می شود.

بطور مثال به منظور جلوگیری از وارد آمدن فشار به بینی نباید از مواد غذایی سفت استفاده کرد. به همین دلیل توصیه می شود از غذاهای آبکی و راحت البلع در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی استفاده نمایید.

جراح اطلاعات کامل و مناسبی درمورد رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

نمونه کار جراحی زیبایی بینی کلینیک اشکان

نمونه کار جراحی زیبایی بینی کلینیک اشکان

  • نحوه ی خوابیدن بعد از عمل بینی

یکی از نکات موثر ناشی از طرز صحیح خوابیدن، کاهش تورم بافت بینی بعد از جراحی می باشد. خوابیدن به صورت نیمه نشسته یا بالاتر قرار گرفتن سر نسبت به بدن، باعث می شود تا تورم بینی بعد از جراحی کاهش یابد.

  • نحوه ی چسب زدن بعد از جراحی

نحوه ی چسب زدن درست می تواند در کاهش تورم بینی بعد از جراحی نیز تاثیرگذار باشد.

نتیجه گیری

برای داشتن جراحی بینی موفقیت آمیز و رضایت بخش توصیه می شود بهترین کلینیک زیبایی در تهران را انتخاب نمایید. زیرا همانطور که در مطالب فوق ذکر شد؛ تکنیک اجرایی توسط جراح قسمت اعظم نتیجه ی حاصل از جراحی را تعیین می نماید.

همچنین لازم به ذکر است که؛ برخی از مراقبت های لازم بعد از عمل، در جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی متفاوت می باشد که توسط جراح تجویز می گردد.

برچسب گذاری توسط , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *