چال گونه

چال گونه

آیا می دانید با استفاده از تکنیک های ساده ی پزشکی می توانید  زیبایی چهره ی خود را دوچندان کنید؟ آیا می دانید ایجاد چاله گونه چه تاثیری در چهره ی شما می تواند داشته باشد ؟

جهت تماس با دکتر مطلبی، دکتر پوست خوب در تهران می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
٨٨٥٠١٣٧٣ – ٨٨٥٠٨٢٨٤ – ٠٩٠١١٣٩٠٠٤١

چاله گونه چیست ؟

فرورفتگی کوچکی که روی گونه در هنگام لبخند، در چهره ی فرد ظاهر می شود چال گونه نام دارد.

وجود چال گونه در حالت و فرم خنده ی افراد زیبایی خاصی را ایجاد می کند  و به چهره ی فرد متانت و معصومیت دل ربایی را می دهد، که ممکن است در یک گونه و یا هر دو گونه وجود داشته باشد.این ویژگی منحصر را هر فردی دارا نیست اما تکنیک هایی برای ایجاد این ویژگی زیبا وجود دارد.برای زیبایی بیشتر در بعضی افراد نیاز است که تزریق چربی برای جوانسازی پوست انجام شود تا چهره ی بیمار جذابیت بیشتری پیدا کند .

چاله گونه

چاله گونه

با مراجعه به  بهترین دکتر پوست در تهران   می توان این ویژگی که سبب آفرینش زیبایی بیشتر در چهره می شود را با استفاده از عمل جراحی سرپایی توسط بی هوشی موضعی در طی یک روز، بوجود آورد.امروزه درخواست برای این عمل زیبایی به شدت افزایش یافته است.مراجعه کنندگان طبق درخواست و سلیقه ی خود و اتکا به راهنمایی ها و پیشنهادهای پزشک مربوطه این عمل زیبایی را انجام می دهند.

مراقبت قبل از چاله گونه

 • از نوشیدن و مصرف مواد غذایی حداقل 6 ساعت قبل از جراحی بپرهیزید.
 • از استعمال دخانیات از جمله سیگار حداقل دو هفته قبل از انجام عمل جراحی اجتناب کنید.
 • از مصرف مشروبات الکلی حدود 1هفته قبل از انجام عمل جراحی بپرهیزید.
 • بهتر است از مصرف مواد دارویی و شیمایی قبل از عمل جراحی اجتناب کنید و درصورت لزوم با مشورت و پیشنهاد پزشک مربوطه مصرف کنید.
 • روز عمل، استحمام کنید و بدن خود و محل انجام عمل جراحی را بشورید.
 • در روز عمل جراحی از دارا بودن لنز های چشمی، لاک ناخن، آرایش صورت، زیورآلات بپرهیزید.
 • رهنمود های پزشک مربوطه را قبل و بعداز عمل جراحی مورد توجه قرار دهید تا عمل جراحی به نحو احسن و نتیجه ی مثبت انجام شود.

چاله گونه چگونه انجام می شود ؟

فرد مراجعه کننده با مشاوره و رهنمود های پزشک خود محلی را که برای ایجاد چال می خواهد بررسی می کند و با مشخص شدن و تایید محل نهایی ایجاد چال، پزشک مربوطه محل مورد نظر را علامت گذاری می کند.

طی این عمل زیبایی و ساده با استفاده از بی هوشی موضعی در منطقه ی مورد نظر پزشک سوراخ کوچکی را از سمت داخل دهان به سمت گونه ایجاد می کند.

اجرای این تکنیک از سمت داخل حفره ی دهانی است و تغییرات ایجاد شده در ظاهر و صورت فرد دفرمگی و یا خدشه ای وارد نمی کند.همچنین به دلیل سبک بودن این عمل زیبایی افراد می توانند بعداز اتمام این عمل تمام فعالیت های خود را بدون محدودیت انجام دهند.معمولا در صورت ایجاد این چال در گونه، در روز های ابتدایی بعداز عمل جراحی این چال حتی در مواقعی که فرد نمی خندد در چهره ی وی ثابت و آشکار است.این حالت به مرور و رفته رفته بعداز عمل جراحی از حالت ثابت و استاتیک خود خارج می شود و تنها هنگامی که فرد می خندد در صورت او ظاهر می شود.بطور معمول ایجاد این چال طی عمل جراحی بین 1 تا 2 سال ماندگاری دارد.

چاله گونه

چاله گونه

مراقبت بعد از چاله گونه

 • تا مدت زمانی که اثرات و حالات بی هوشی موضعی بطور کامل رفع نشده است از نوشیدن و مصرف مواد غذایی سرد و یا گرم بپرهیزید.

( زیرا درمدت زمانی که اثرات بی هوشی از بین نرفته است حس لامسه و درک دهانی مختل است و ممکن است بواسطه ی استفاده از مواد غذایی و نوشیدنی های سرد و یا گرم حفره ی دهانی در معرض آسیب قرار گیرد.)

 • بهداشت حفره ی دهانی خود را رعایت کنید و با استفاده از شوینده های مناسب و بهداشتی مانند دهان شویه ی کلر هگزیدین به بهداشت هرچه بیشتر دهان خود کمک کنید.

( استفاده از این دهان شویه بعداز مصرف مواد غذایی اعم از مایع و جامد، طی حداقل 15  روز بعداز عمل جراحی توصیه می شود.)

 • داروهای تجویز شده توسط پزشک مربوطه را طبق دستور و دوره ی درمانی پیشنهادی آن، بطور کامل مورد مصرف قرار دهید.
 • اگر دارای دردهای غیرقابل تحمل شدید که با داروهای تجویز شده درمان نشد، به پزشک خود اطلاع دهید و برای رفع این حالت راهنمایی بگیرید.
 • اگر حالت های غیر معمول و اذیت کننده مثل افزایش درد، ورم و التهاب، کبودی و یا سایر علایم، داشتید با پزشک خود تماس حاصل کنید و عوارض را به او اطلاع دهید.

مزوتراپی

 

کرایولیپولیز

برچسب گذاری توسط , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *